سقف در کف ( حرف دل )

 

کافیه چند نفر کنار هم جمع شن و یکی  که از بقیه اعتماد به نفس بیشتری داره رو به عنوان یزرگ به رسمیت بشناسن!وهنر .ادبیات . فلسفه . عرفان و... وهر چیز شیک و پیک دیگه رو بندازن وسط و بازی شروع بشه!!!هرچه قدر تعداد اقراد بیشتر بشه دایره فعالیت و به تناسب اعتبار اون هم بزرگتر و بیشتر می شه!هرچه قدر سطح ادما بالاتر باشه سطح کار هم بالا می ره! و اگه دستشون برسه و مکان مناسبی گیرشون بیاد(نه این اخری رو چرت گفتم یه اتاق کوچیک با چارتا صندلی زواردررفته هم کار و راه میندازه!حتی کمتر...)... 
اون نفر یا نفراتی که به عنوان بزرگتر ازشون یاد می شه!بایستی بیشتر از دیگرون کتاب ورق زده باشن و بیشتر از بقیه قدرت حفظ کردن کلمات فرنگی و دهن پرکن(از قبیل:هرمنوتیک .اورینتالیسم.فدریکو گارسیالورکا.دون خوان واکسپرسیونیسم انتزاعی و...الی ماشاالله!!!) داشته باشن! و به طور کل باید شرایطی مهیا بشه که دیگرون بدون چون و چرا سرشون رو همانند همون حیوونی که کوهیش هم هست! تکون بدن !. 
رد و یا تائید بزرگتر ملاکه اصلیه !ودیگرون باید بی چون و چرا قبول کنن!بزرگتر اگه کسی رو تایید کرد در جلسه  بعدی گردهمایی!!! اون ادم می تونه چند جمله اضافه تر حرف بزنه ولی اگه رد کرد بهتره اون شخص تا مدتها در انظارظاهر نشه! 
به این ترتیب بزرگتره می شه کانون توجه دیگرون!حرفش می شه وحی منزل!حرف آخر و آخر ِ حرفو اون می زنه! دیرتر از بقیه میاد! وتا اون نیاد حتی اگه هزار نفر اومده باشن جلسه رسمیت که نداره بماند لطف و صفایی هم نداره!!! 
ظاهرش میتونه هرجوری باشه!البته بسته به محلش و سطحش ظاهر ش متفاوت می شه!به هیچ وجه لازم نیست به موضوع بحث اشراف داشته باشه! لازم نیست فرق بین ماکیاولیسم و "ماکیان"!!! رو بدونه !لازم نیست از کافکا چیزی بدونه همون که اسمه "اشو" رو بلده و عکسشو دیده قضیه حله!همین که بوف کور رو تا اخرخونده باشه و بدونه توزندگی زخمهایی هست... کافیه! 
بدین ترتیب این آقا یا خانم بزرگتر!!!تبدیل می شه به  بالاترین نفر در سطح اون جمع !یعنی در سقف قرار می گیره ! و رسیدن به جایگاه اون  تا مدتهازیاد اسون نیست!(البته برای همون جماعتی که سرشون و مثل اون حیوون...!!!) 
مهم نیست که اون جمع در کجای دنیای هنر.ادبیات.فلسفه.عرفان و... قرار دارن !مهم اینه که اون بابا در سقفه !حتی اگه اون "سقف" در "کف" قرار داشته باشه! 

توضیحات :

این اتفاق در دنیای مجازی خیلی راحت تر می افته!یه چرخی بزنین خودتون "خردر خروار "شو می بینین!آخه اینجوری خیلی آسون تر  می شه! آدم خودشو گنده تر نشون بده!!!
مسعود ایرادی به این نوشته گرفت که وارده:می گه: "فحشش کمه! کوتاه هم هست!"راست می گه خدائیش!!!

/ 0 نظر / 8 بازدید