فال قهوه (بدعت‌های تاریخی ایران)/ پوریا عالمی

مملکت ما در کل به "پیش از" و "بعد از" تقسیم می‌شود. ما قصد داریم به بعضی از این "پیش از، بعد از"ها که جرات گفتنش را داریم، اشاره کنیم. گفتنی‌ست از نظر ما عیبی ندارد بدعت‌های تاریخی را که نشد ما بنویسیم شما خودتان به این ستون اضافه کرده و در گوش بغل‌دستی‌تان بگویید.
*

تاریخ‌ها و بدعت‌های ایرانی
تاریخ هجری مشایی:
به گفته آگاهان و شکاف‌شناسان مقیم مرکز، آقا رحیم مشایی مبدا شکاف در مملکت بود. طوری که تاریخ‌نویسان، تاریخ معاصر ایران را به "پیش از شکاف" و "بعد از شکاف" تقسیم کرده‌اند.
هجری کامران نجف‌زاده‌ای: متخصصان اعصاب و روان با مشورت دانشمندان عقب‌افتاده‌ذهنی و کارشناسان سیم‌ظرف‌شویی، تاریخ برنامه‌سازی تلویزیونی را به پیش از و بعد از آقا کامران نجف‌زاده تقسیم کرده‌اند. گفته می‌شود مصرف قرص آرام‌بخش بعد از به منصه ظهور رسیدن وی در ایران بسیار افزایش یافته است.
هجری شریعتی: آقا دکتر علی شریعتی در ابتدا منفور علنی، رسمی و دولتی "پیش از و بعد از انقلاب" بود، برای همین پلی‌کپی کتاب‌هایش بین مردم دست به دست می‌شد. چند سال پیش بر اثر اصابت یک سیاره با مریخ و تاثیرات آن روی زمین و عوامل صدا و سیما، آقا شریعتی یکهو در تلویزیون ایران محبوب‌ترین محبوب‌ها و قشنگ‌ترین قشنگ‌ها معرفی شد. گفته می‌شود از وقتی که تلویزیون از آقا دکتر شریعتی تعریف می‌کند و نوشته‌ها و صدای او را پخش می‌کند، محبوبیت او بین مردم کم شده است.
هجری سروشی: آقا دکتر عبدالکریم سروش ابتدا باعث شکافتن تاریخ از هم شد. اما بعد از مدتی مشغول ترمیم آن شکاف تاریخی شد. وی هم‌اینک راس‌المبدا روشنفکری دینی شناخته می‌شود. آقا سروش یک روز در میان، به صورت طرح زوج و فرد، مورد موافقت و مخالفت کیهان قرار می‌گیرد.
هجری کیهانی: تاریخ ثابت کرده است اگر هر چیزی قبل و بعدی داشته باشد، کیهان خودش قبل و بعدها را تعیین می‌کند. گفته می‌شود شخصیت‌های سیاسی آینده و سرنوشت زندگی و حزب‌شان را در ستون پیام‌های خوانندگان کیهان دنبال می‌کنند. به گفته آگاهان تعدادی از کسانی که در کیهان درباره‌شان نوشته شده، هم‌اینک یا در قید حیات نیستند و یا الان در حیاط هستند تا وقت هواخوری تمام شود!
هجری شریعتمداری: پیش از و بعد از آقا حسین شریعتمداری به زبان عامیانه "خودی" و "غیرخودی" نامیده می‌شود. گفته می‌شود وی به عنوان مبصر در "از بدها" و "از خوب‌ها" اسم آدم‌ها را یادداشت می‌کند.
هجری احمدی‌نژادی: مبدا تاریخ غنی‌سازی، نخبه‌گرایی، جوان‌سالاری، الهام‌شناسی و شکوفایی مملکت ایران.
هجری موسوی: مبدا مخالف‌خواندن موافقان و معرفی آن‌ها به صورت قپانی به مراجع ذی‌صلاح! گفته می‌شود مملکت پیش از آقا میرحسین موسوی سیاه و سفید بود و بعد از آن رنگی و سبز شد.
هجری کروبی: مبدا اتحاد در اشتقاق. گفته می‌شود وی هم‌اینک معیار دل و جرات می‌باشد. مثلا می‌گویند: فلانی یه کروبی دل داره. یا: فلانی خیلی کروبیه.
هجری رفسنجانی: در کل آقا هاشمی رفسنجانی دو بار مبدا تاریخی شده است. یک بار قبلا. یک بار هم جمعه چند هفته پیش.
هجری بهنودی: روزنامه‌نگاری قشنگ به پیش از و بعد از آقا مسعود بهنود تقسیم می‌شود. وی هم‌اینک حالش خوب است.
 هجری قوچانی: یکی دیگر از مبداهای روزنامه‌نگاری آقا محمد قوچانی است که توسط برادران مورد تشویق قرار گرفته است. وی هم‌اینک به خاطر تشویق زیاد سنگ کلیه‌اش را دفع کرده است.
هجری میرسلیمی: استثنائا تاریخ فرهنگ و ادب فقط به "پیش از آقا میرسلیم" تقسیم می‌شود. بعد از او فرهنگ و ادبی عملا در کار نبود.
هجری هرندی: آقا صفار هرندی هم به "پیش از خودش" اعتقادی نداشت و همه تولیدات قبلی را پاک کرد. وی همچنین از وزارت فرهنگ و ارشاد، سعی کرد فرهنگ را پاک کند و فقط ارشاد را نگه دارد که به گفته کارشناسان تقریبا موفق بوده است.
هجری شمقدری: این هم برای خودش تاریخی‌ست دیگر.
هجری الهامی: آقا غلامحسین الهام مبدا تاریخی ایران در قحط الرجالی مملکت است. او به خاطر همین مجبور شد ششصد شغل همزمان با هم داشته باشد.
هجری یساری: موسیقی اصیل ایرانی، به پیش از و بعد از آقا جواد یساری تقسیم شده است. گفته می‌شود یساریسم نوعی هنر کانسپت است که صدا توسط تغییرات فیزیکی صورت خواننده به وجود می‌آید.
هجری افتخاری: بعد از آقا یساری، به درستی موسیقی اصیل، پاپ، محلی، بندری، رپ و اینا، به پیش از و بعد از آقا افتخاری تقسیم می‌شود.
هجری هسته‌ای: این هم نوعی تاریخ است که مردم در گزارش‌های تلویزیون می‌گویند حق مسلم‌شان است.
هجری علی‌آبادی: ورزش ایران که قله‌های افتخار، جام جهانی، المپیک و اینا را در هم می‌نوردید با طلوع آفتاب سوزان آقا علی‌آبادی در گنبد نیل‌گون ورزش، هم‌اینک سوار بر صندلی چرخدار منتظر شروع مسابقات پاراالمپیک است.
هجری رجبی: تاریخ یادداشت‌نویسی در ایران به پیش از و بعد از فاطمه خانم رجبی تقسیم می‌شود. گفته می‌شود ادبیات عامیانه ایران توسط ایشان سرشار از در و گهرهای غیرقابل‌چاپ شده است.
هجری ضرغامی: پیش از وی، مردم از تلویزیون استفاده ابزاری می‌کردند، بعد از وی تلویزیون از مردم استفاده ابزاری کرد.

برگرفته از سایت: پرشین کارتون

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرپویا

جالب بود لینک میشی عزیز خوش ذوق (با اینکه یکم بو سبزی میدی!!!)[سبز] گفته باشم که بعدا شاکی نشی و مثل آقا کیامهر عزیزم باهام قهر نکنی...[چشمک]

مداد های آبی

سلام یکی از آدرسهای شما را نتوانستم باز کنم. در ضمن فعلا برای لینک در خواست شما پذیرفته می شود. این وب شما را در لیست خواهم گذاشت.

درنا

سلام مرتضی جان . ممنونم که به وبلاگم اومدی . سعی میکنم سرفرصت حتما مطالبت رو بخونم چون نمیخوامی سرسری بخونمشون و بیام اینجا چیزی بنویسم. موفق باشی [لبخند]

هابیتات

مرسی که بهم سر زدی...لینکت کردم[گل]

اسماعیل

سلام....تو هم وبلاگ قشنگی داری...ممنون که دعوتم کردی...لینکت کردم.....شما هم بلینک[لبخند] امید وارم هر دو از این دوستی خیلی چیزا یاد بگیریم[گل]

ترنم

سلام[گل] چه خوب كردي اومدي خوشحالم كردي[نیشخند] منم خوشحالت مي كنم يعني لينك شدي[نیشخند] وقتي منو خوشحال كردي يعني لينك كردي خبرم كن[مغرور] بازم بيا بيشتر خوشحال مي شم[پلک][گل] يا علي[گل]